مدیریت راهبردی فرهنگی در استان تهران

نویسنده: محمدحسین اسمعیلی
شابک: 9786004054935
وضعیت موجودی
موجود
قیمت: 212,500ریال250,000ریال
خرید کتاب
star  

پیشنهاد کتاب

درباره کتاب

مدیریت راهبردی فرهنگی در استان تهران

مدیریت راهبردی فرهنگی در استان تهران --محمد حسین اسمعیلی

تعداد  صفحه 121
نوبت چاپ اول
قطع کتاب رقعی
نوع جلد شومیز

مدیریت راهبردی یا مدیریت استراتژیک به مفهومِ تجزیه و تحلیل در خصوص مسائل مهم و برجستة سازمان است که توسط راهبران ارشد سازمان، به منظور کنترل منابع در محیط‌های خارج از سازمان، گرفته می‌شود. این فرایند شامل مشخص کردن مأموریت، چشم‌انداز، دارایی‌های سازمان و توسعه برنامه‌ها و سیاست‌های سازمان و همهٔ فعالیت‌هایی که برای نیل به آن‌ها نیاز است، نیز می‌شود. این مفهوم در بسیاری از حوزه‌ها و جایگاه‌ها قابل تعمیم است، از جمله در جامعه و در حوزة فرهنگ.
از آن‌جا که فرهنگ پدیده‌ای سیال و همواره درحال تحول است و زیربنای تحولات جامعه است نیازمند مدیریت است و مدیریت راهبردی فرهنگی می کوشد تا این نقش را در بالاترین سطوح ممکن که همان سطح راهبردی (استراتژی) است به خوبی ایفا نماید.
اینجانب از آن‌جایی که از سال 1378 تا 1398 در بخش‌ها و مسئولیت‌های مختلف فرهنگی و هنری در استان تهران مشغول فعالیت و خدمت بوده‌ام، با توجه به تخصص و رشته تحصیلی و همچنین تجربیات  بیست ساله در حوزه فرهنگی و هنری در استان تهران، در کتاب حاضر سعی  نموده‌ام تا اقدامات و برنامه‌های کاربردی برای نیل به چشم‌اندازهای فرهنگی استان بر مبنای مدیریت راهبردیِ فرهنگی را ارائه نمایم.
محمدحسین اسمعیلی
کارشناس ارشد مدیریت استراتژیک 

دیدگاه (0)

نوشتن دیدگاهتذکر: کد HTML ترجمه نمی شود!

بد            خوب