تعلق سازمانی

نویسنده: محمدحسین اسمعیلی
شابک: 9786004054942
وضعیت موجودی
موجود
قیمت: 297,500ریال350,000ریال
خرید کتاب
star  

پیشنهاد کتاب

درباره کتاب

تعلق سازمانی

تعلق سازمانی - بررسی نقش تعلق سازمانی در عملکرد و بهره وری کارکنان -- محمدحسین اسمعیلی


تعلق سازمانی از جایگاه علایق فرد و تمایل او به انجام وظایف و ماندگاری در سازمان است و جاری بودن این انرژی در مجموعه علاوه بر انرژی  مضاعفی که در افراد می‌دمد‌، برای خود شخص‌، مجموعه شغلی و در حقیقت برای کل جامعه مفید و سازنده خواهد بود .
در سال‌های اخیر، به دلایل مختلف شخصی و شغلی‌، کارمندان  بعد از گذشت مدت زمانی کوتاهی از اشتغال ، به فکر تعویض کار و نقل‌و‌انتقال می‌افتند و  این موضوع به عنوان یک معضل مهم برای فرد و سازمان قابل تأمل و بررسی است.
وجود احساس تعلق سازمانی در مجموعه، به مدیران سازمان کمک خواهد کرد تا از حضور افراد اطمینان حاصل کرده و با توجه به این اطمینان خاطر بتوانند،  برنامه‌های بلندمدت را برای مجموعه طراحی کنند. هدف اصلی کتاب حاضر بررسی ابعاد و شاخص‌های تعلق و تعهد سازمانی بر عملکرد کارکنان است که برای نمونه کارکنان ادارة کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران مورد ارزیابی قرار گرفته است: هر کدام از این شاخص‌ها شامل موارد زیر می‌باشد:
بررسی ويژگي‌هاي شخصي مرتبط با تعلق سازمانی، ویژگی‌های مرتبط با نقش، ویژگی‌های ساختاری، و تجربیات کاری مرتبط با تعلق سازمانی و نقش آن در عملکرد کارکنان.
محمدحسین اسمعیلی
کارشناس ارشد مدیریت استراتژیک

دیدگاه (0)

نوشتن دیدگاهتذکر: کد HTML ترجمه نمی شود!

بد            خوب