نوشته های کرانه ای

نویسنده: مارکز
شابک: 9789643807870
وضعیت موجودی
موجود
قیمت: 412,250ریال485,000ریال
خرید کتاب
star  

پیشنهاد کتاب

درباره کتاب

نوشته های کرانه ای

نوشته های کرانه ای - چاپ ششم -- گابریل گارسیا مارکز -- مترجم  بهمن فرزانه

کتاب نوشته های کرانه ای جلد دوم کتاب یادداشت های پنج ساله نوشته گابریل گارسیا مارکز با ترجمه بهمن فرزانه در 540 صفحه منتشر شد. گابریل گارسیا مارکز این مقالات و داستان ها را در سال های جوانی نوشته و چون آنها را در شهرهای مختلف ساحلی کلمبیا نوشته، اسمش را نوشته های کرانه ای گذاشته است.

در معرفی این کتاب آمده است: «سوررئالیسم شدیدی در داستان های او مشاهده می شود، آن چنان که در بعضی نوشته ها مانند «خل بازی» خواننده ممکن است تصور کند شاید نویسنده اشتباه نوشته یا مترجم اشتباه ترجمه کرده است، ولی نه او اشتباه نوشته و نه مترجم اشتباه کرده است. با خواندن این داستان ها متوجه می شویم که مارکز از همان زمان، نوشتن صد سال تنهایی را در ذهن می پرورانده است. اسامی «ربکا» و «آمارانتا»، دو شخصیت مهم صد سال تنهایی اغلب در بعضی از این داستان ها به چشم می خورد یا مثلا در داستان «قیچی الهی» دو برادر دو قلو می بینیم که همان را توسعه داده و در صد سال تنهایی به کار برده است. در داستان آخر به اسم «خانه بوئندیا» اسم زن را «سولبراد» گذاشته که به اسپانیولی یعنی «تنهایی»خوشبینی های آلدوس هاکسلی، زندگی و آثار ادگار آلن پو، قدیس نیمه قرن، حاملگی اینگرید برگمن، کلاه ادوارد، شهوت کلام، رافائل ساباتینی، تجویز موسیقی، حضور ذهن پانچو، یک بطری فیلسوف، شعری در حاشیه، امتیازهای سگ بودن، تارزان یتیم، ساکنان جهانی دیگر، لحظه واقعیت، در مورد رمبو و دیگران، سایه ساعت پنج، تنزل بشقاب پرنده ها، در عهد حجر، بهار فرا رسیده است، بار دیگر جایزه نوبل، فیلم ترس، یک سوء تفاهم قابل فهم، تناقضات یک زن زشت، حادثه ناگوار آقای کین کاپ، مکالمه ای در مورد قفس ها، پرنده ای مردابی در قفس، یک داستان کوتاه درباره ترومن کاپوتی، دیوار، یک روز عاطل و باطل و مخدری که هم مضر است و هم مفید» برخی از داستان های این کتاب را تشکیل می دهد.

بنابراین گزارش همچنین مردی که نمی خندد، میهمان، مرد ناشناس، زیارت مثل جشن کارناوال، یک داستان کوتاه جنایی، رقص خرس ها، کابوس، در آن طرف رودخانه، در میان درختان، تصویر جنی، افسانه خروسی که پارس کرد، سالواتوره جولیانو، فیلمی از روی یکی از آثار استاد فالکنر، کابوس ها، دو صندلی راحتی، همه چیز آن چنان آغاز شد، مثل همیشه، نوس، مردی که از خلال دندان استفاده می کرد، مد در مجلس شورای ملی، مرد آلمانی تبردار، یکی از آن داستان های بی معنی، سرقت از دخترک صندوقدار، کاریکاتور کافکا، مارگاریتا، قیچی الهی، داستان واقعی نوس، خل بازی ها، اولین باری که ج.ب.ش زمین خورد، تناقض هندی ها، داستان واقعی آقای هاریمان، سلمانی خوب شهر لینکلن، بدبین، مردی روی برج ایفل و کابوس آخرین مرد حرفه ای از دیگر عناوین مطالب این کتاب است.

 

 

دیدگاه (0)

نوشتن دیدگاهتذکر: کد HTML ترجمه نمی شود!

بد            خوب