جستارهایی درباره فروید

نویسنده: جروم نوی
شابک: 9786004053013
وضعیت موجودی
موجود
قیمت: 637,500ریال750,000ریال
خرید کتاب
star  

پیشنهاد کتاب

درباره کتاب

جستارهایی درباره فروید

جستارهایی درباره فروید -- ویراستار جروم نوی -- ترجمه سارا اسکندری


در میان متفکران و تاریخ نگاران ، هستند کسانی که سده بیستم را قرن فروید می نامند و برخی از اصلی ترین آثار فروید در سال های آغازین این قرن منتشر شدند و به سرعت خصلت انقلابی ایده های او را آشکار کردند . فوکو ، فروید را در کنار نیچه و مارکس ، تاثیر گذارترین متفکران جهان مدرن می دانست و برخی دیگر سپهر اندیشه را به پیش و پس از او تقسیم کرده اند . نگاهی به سیاهه نام هایی که له یا علیه او دست به قلم برده اند ، موید جایگاه والایی است که او در عرصه علوم انسانی اشغال کرده است و از دلمشغولی اندیشمندان جهان معاصر به فروید و مسئله فروید حکایت دارد.

حتی سرسخت ترین مکاتب روان شناسی غیر فرویدی نیز بسیاری از مبانی و یافته های بنیادین فروید را پذیرفته اند . به ندرت می توان روان شناسی را یافت که کلیت ناهشیار یا تاثیر نیرومند رویدادهای آسیب زای دوره کودکی بر شکل گیری شخصیت افراد را انکار کند.

مقالات گرد آمده در این کتاب می کوشند از سویی به بازگویی و تبیین اصلی ترین مباحث بعضا مغفول مانده یا دچار کژفهمی شده فروید بپردازند و از سوی دیگر ، با ارائه این تبیینات ، با پاره ی کلیشه های نادرست درباره فروید و دیدگاه فرویدی بستیزند . این مقالات با نگاهی دقیق و با تمرکز بر مسائل جهان معاصر ، اعتبار و کاربرد پذیری بسیاری از خطوط نظری فرویدی را در جهان امروز نشان می دهند و فضایی جدلی را برای گفتگو و تبادل نظر درباره فروید و روانکاوی فرویدی مهیا می کنند

دیدگاه (0)

نوشتن دیدگاهتذکر: کد HTML ترجمه نمی شود!

بد            خوب