خط چهار مترو

نویسنده: لیلی فرهادپور
شابک: 9789643809263
وضعیت موجودی
موجود
قیمت: 72,250ریال85,000ریال
خرید کتاب
star  
درباره کتاب

خط چهار مترو -- چاپ  دوم -- لیلی فرهادپور

به نقل از سایت الف -- 

لیلی فرهاد پور، پیش‌ازاین بیشتر به‌عنوان روزنامه‌نگار شناخته می‌شد، اما چند سالی ست که همانند بسیاری از روزنامه‌نگاران، به داستان نویسی روی آورده. تاکنون  رمان «شنبه‌های راه‌راه و ثانیه‌های سربی» و مجموعه داستان «پنجره‌های شیشه‌های آبی» به قلم او منتشرشده است. همچنین در کارنامه فرهادپور می‌توان به کتاب «به دنبال کاغذ اخبار» اشاره کرد که در حوزه مطالعات اجتماعی جای می‌گیرد و  اثری آموزشی درباره روزنامه‌نگاری ست. این کتاب در دهمین جشنواره کتاب‌های رشد جایزه‌ای نیز به خود اختصاص داده است.

خط چهار مترو جدیدترین اثر داستانی فرهادپور، قریب به چهار سال پیش نوشته‌شده اما همانند بسیاری از آثار داستانی در سالهای اخیر، طی مراحل اخذ مجوز و انتشار آن کم و بیش طولانی شده و سرانجام به تازگی به همت نشر ثالث به بازار آمده است.

فرهادپور کوشیده در بستر رخدادهای چند دهه اخیر، به خلق اثری با مایه های اجتماعی و سیاسی پرداخته و با روایتی غیرخطی و  در فضایی ذهنی، حکایت زندگی زنانی از سه نسل را بازگو کند؛ زنانی که هر یک مسائل و مشکلات فردی و خانوادگی خاص خود را در داشته اند؛ مشکلاتی که متأثر از فضای سیاسی و اجتماعی آن دوران هستند. 

رمان به سبکی سورئال پس از برخورد اتفاقی زنی با مترو آغاز می‌شود. او که به میان‌سالی رسیده، خاطرات روزگار نوجوانی‌اش را که مصادف با دوران انقلاب است، مرور می کند.

منبع : سایت الف http://alef.ir/vdccpoqis2bqp18.ala2.html?259351

دیدگاه (0)

نوشتن دیدگاهتذکر: کد HTML ترجمه نمی شود!

بد            خوب