در قلمرو پادشاهان

نویسنده: کارمن بن لادن
شابک: 9789643801205
وضعیت موجودی
موجود
قیمت: 493,000ریال580,000ریال
خرید کتاب
star  

پیشنهاد کتاب

درباره کتاب

در قلمرو پادشاهان

در قلمرو پادشاهان زندگی من در عربستان سعودی - پرده برداری از اسرار بزرگترین و قدرتمند ترین خانواده سعودی -- کارمن بن لادن

تعداد  صفحه 264
نوبت چاپ شانزدهم
قطع کتاب رقعی
نوع جلد شومیز

فشای روابط درون فامیلی خانواده بن‌لادن
کتاب «در قلمرو پادشاهان» ماجرای زندگی کارمن بن لادن و ازدواجش از زبان خود وی است. کارمن زنی نیمه ایرانی و نیمه سوئیسی است که با یسلام یکی از پسران بن لادن ازدواج می کند و به خانواده اشرافی و ثروتمند و در عین حال مرتجع آنها در عربستان وارد می شود. اسامه بن لادن برادر شوهر اوست و بعد از ماجرای 11 سپتامبر، او و دخترهایش بسیار آسیب می بینند.
در متن پشت جلد این کتاب آمده است: «در سال هزار و نهصد و هفتاد و چهار، کارمن بن لادن، زنی نیمه ایرانی و نیمه سوییسی، به ازدواج یکی از پسران خانواده بن لادن در آمد. او جوان و عاشق پیشه بود. زنی آزاد بود و اروپایی که به خانواده ای مرتجع با فرهنگی پیچیده و استثنایی پیوست. در عربستان او از سر تا پا پوشیده و با روبند از خانه خارج می شد و شوهرش اجازه داشت هر زمان که دلش خواست او را طلاق دهد و فرزندانش را برای همیشه از وی بگیرد. اکنون کارمن بن لادن پرده از رازهای خانواده ای بر می دارد که جز با نفوذترین و قدرتمندترین خانواده های جهان است و از آن مهم تر، ارتباط این خانواده را با خانواده سلطنتی عربستان سعودی یعنی آل سعود روشن می نماید. در این میان نقش یکی از برادران بن لادن به نام اسامه بن لادن، انکار نشدنی است».
کارمن بن لادن در این کتاب که با عنوان پرده برداری از اسرار بزرگترین وقدرتمند ترین خانواده سعودی منتشر شده است؛ سعی می کند تصویر نسبتا کاملی از روابط درون فامیلی خانواده بن لادن نشان دهد و به دنبال اثبات این مطلب است که اگرچه خانواده بن لادن در ظاهر اسامه را از خود طرد کرده اند اما در حقیقت همچنان پیوندهای خود را او حفظ کرده اند و به او کمک های مالی و اقتصادی می رسانند وهرگز سهم اورا از ارث پدری بین خود تقسیم نکرده اند.
او در این کتاب با شکافتن رابطه میان برادران بن لادن این حقیقت را آشکار می کند که پیوندهای عشیره ای در جامعه سنتی وبدوی عربستان در این کشور که مظاهر تمدن غرب در همه جای آن مشاهده می شود، همچنان حرف اول را می زند

دیدگاه (1)

نوشتن دیدگاهتذکر: کد HTML ترجمه نمی شود!

بد            خوب