• روزگار رفته

روزگار رفته - آخرین سرخ‌ها

روزگار رفته -- سوتلانا الکساندرونا الکسیویچ -- ترجمۀ فروغ پوریاوری

تعداد  صفحه 760
نوبت چاپ چهارم
قطع کتاب رقعی
نوع جلد گالینگور

آثار واینوویچ فوق‌العاده هوشمندانه، تلخ، توأم با طنز انتقادی و مایه‌های انسانی است.
 آتلانتیک مانتلی 
اگر  ما به یک یادآوری از سقوط جامعه و حکومت شوروی نیاز داشته باشیم، باید مشاهدات شخصی ولادیمیر  واینوویچ را از این حکومت و جامعه‌ای  که دهه‌ها پایید بخوانیم.
 اشپیگل
رمان‌نویـس برجسـتهٔ روس، ولادیمیـر واینـوویچ کتـاب نیـش‌دار و گزنده‌ای در بارهٔ زندگی در شوروی، رهبران حزب، کارگزاران حزب، نویسندگان، سانسورچی‌ها و از همه مهم‌تر مردم معمولی شوروی نوشه‌ است. کتاب آکنده از حکایت‌ها، تجربیات و مشاهدات شخصی نویسنده است که  با طنز  تند همیشگی او  آمیخته شده.

سوتلاتا الکساندرونا الکسیویچ ، نویسنده و روزنامه نگار اهل بلاروس برنده جایزه نوبل ادبیات سال 2015 ، به خاطر وجوه چند صدایی نوشته هایش ستوده شده است .

این نویسنده که 31 مه 1948 در اوکراین از پدری بلاروسی و مادری اوکراینی به دنیا آمد ، در دوران فعالیت روزنامه نگاری خود ، روایت هایی مستند بر اساس شواهد عینی درباره چند رویداد مهم در تاریخ شوروی سابق نوشت ، وقایعی نظیر جنگ جهانی دوم ، جنگ افغانستان ، سقوط اتحاد جماهیر شوروی و فاجعه چرنویل .

کتاب روزگار رفته ، آخرین سرخ ها که روایتی از اضمحلال شوروی و ظهور روسیه جدید به روایت سوتلانا الکساندرونا الکسیویچ است ، جوایزی همچون جایزه کتاب لس آنجلس تایمز را به دست آورده و در نشریاتی مثل واشنگتن پست ، نیویورک تایمز ، بوستون گلوب و وال استریت جورنال به عنوان یکی از ده کتاب برتر سال انتخاب شد

نوشتن دیدگاه

Please login or register to review

روزگار رفته

  • 2,200,000ریال


پیشنهاد کتاب

پاپ و مرتد

پاپ و مرتد

720,000ریال

وصیت خیانت شده

وصیت خیانت شده

780,000ریال

عشق اول من

عشق اول من

625,000ریال

نامه هایی به اولگا
فریدا

فریدا

2,125,000ریال 2,500,000ریال

قرن دیوانۀ من

قرن دیوانۀ من

1,100,000ریال

محشر صغرا

محشر صغرا

625,000ریال

ما مردم

ما مردم

380,000ریال