• در قلمرو پادشاهان

در قلمرو پادشاهان

در قلمرو پادشاهان زندگی من در عربستان سعودی - پرده برداری از اسرار بزرگترین و قدرتمند ترین خانواده سعودی |کارمن بن لادن | ترجمه علی رضا میر اسداله

تعداد صفحه ۲۶۴
نوبت چاپ هجدهم
قطع کتاب رقعی
نوع جلد شومیز

افشای روابط درون فامیلی خانواده بن لادن

کتاب «در قلمرو پادشاهان» ماجرای زندگی کارمن بن لادن و ازدواجش از زبان خود وی است. کارمن زنی نیمه ایرانی و نیمه سوئیسی است که با یسلام یکی از پسران بن لادن ازدواج می کند و به خانواده اشرافی و ثروتمند و در عین حال مرتجع آنها در عربستان وارد می شود. اسامه بن لادن برادر شوهر اوست و بعد از ماجرای 11 سپتامبر، او و دخترهایش بسیار آسیب می بینند.

در متن پشت جلد این کتاب آمده است: «در سال هزار و نهصد و هفتاد و چهار، کارمن بن لادن، زنی نیمه ایرانی و نیمه سوییسی، به ازدواج یکی از پسران خانواده بن لادن در آمد. او جوان و عاشق پیشه بود. زنی آزاد بود و اروپایی که به خانواده ای مرتجع با فرهنگی پیچیده و استثنایی پیوست. در عربستان او از سر تا پا پوشیده و با روبند از خانه خارج می شد و شوهرش اجازه داشت هر زمان که دلش خواست او را طلاق دهد و فرزندانش را برای همیشه از وی بگیرد. اکنون کارمن بن لادن پرده از رازهای خانواده ای بر می دارد که جز با نفوذ ترین و قدرتمند ترین خانواده های جهان است و از آن مهم تر، ارتباط این خانواده را با خانواده سلطنتی عربستان سعودی یعنی آل سعود روشن می نماید. در این میان نقش یکی از برادران بن لادن به نام اسامه بن لادن، انکار نشدنی است».

کارمن بن لادن در این کتاب که با عنوان پرده برداری از اسرار بزرگترین وقدرتمند ترین خانواده سعودی منتشر شده است؛ سعی می کند تصویر نسبتا کاملی از روابط درون فامیلی خانواده بن لادن نشان دهد و به دنبال اثبات این مطلب است که اگرچه خانواده بن لادن در ظاهر اسامه را از خود طرد کرده اند اما در حقیقت همچنان پیوندهای خود را او حفظ کرده اند و به او کمک های مالی و اقتصادی می رسانند و هرگز سهم او را از ارث پدری بین خود تقسیم نکرده اند.

او در این کتاب با شکافتن رابطه میان برادران بن لادن این حقیقت را آشکار می کند که پیوندهای عشیره ای در جامعه سنتی و بدوی عربستان در این کشور که مظاهر تمدن غرب در همه جای آن مشاهده می شود، همچنان حرف اول را می زند

نوشتن دیدگاه

Please login or register to review

در قلمرو پادشاهان

  • 1,100,000ریال
  • 935,000ریال


پیشنهاد کتاب

بن لادن ها - داستان زندگی و ثروت یک خاندان
فلسطین صلح نه تبعیض

فلسطین صلح نه تبعیض

46,750ریال 55,000ریال

وهابی و وهابیت

وهابی و وهابیت

276,250ریال 325,000ریال

آتش و خشم

آتش و خشم

578,000ریال 680,000ریال

آمریکای زمینگیر

آمریکای زمینگیر

697,000ریال 820,000ریال

خشونت دیپلماتیک

خشونت دیپلماتیک

493,000ریال 580,000ریال

روزنه ای به اتاق های دربسته

روزنه ای به اتاق های دربسته

552,500ریال 650,000ریال