• امید علیه امید

امید علیه امید

امید علیه امید -- نادژدا ماندلشتام -- ترجمۀ بیژن اشتری

تعداد  صفحه 621
نوبت چاپ ششم
قطع کتاب وزیری
نوع جلد گالینگور

امید علیه امید-ترجمه بیژن اشتری


کتاب امید علیه امید شرحی است از زندگی روشنفکران روسیه در دوره‌ی زمامداری استالین که توسط نادژدا ماندلشتا، همسر اوسیپ ماندلشتام، شاعر روس نوشته شده است.نویسنده در این کتاب خاطرات خود را از زندگی با شوهر شاعرش در فاصله‌ی سال‌های 1934 تا 1938 بازمی‌گوید. اوسیپ در پانزدهم ژانویه 1891 در ورشو متولد شد. شهرت وی در دهه‌ی قبل از ملاقات با همسر آینده‌اش در 1919، شکل گرفته بود. نادژدا ماندلشتام کتاب «امید علیه امید» را در سال 1964 نوشت. در آن زمان امکان چاپ کتاب در شوروی فراهم نبود و به همین دلیل دستنوشته‌های خانم ماندلشتام پنهانی از شوروی خارج و پس از ترجمه به زبان انگلیسی برای اولین بار در غرب چاپ و منتشر شد. هریسون سالیسبوری یکی از نویسندگان روسی، درباره‌ی این کتاب گفته: «هیچ کتابی به اندازه‌ی این کتاب نتوانسته جهنم‌دره‌ای را که روسیه در زیر حکومت استالین به آن مبدل شد، شرح دهد. این کتاب در عین حال شرح درخشانی است درباره‌ی اوسیپ ماندلشتام، بزرگ‌ترین شاعر روسی قرن بیستم، که از زبان بیوه‌ی وفادارش بیان شده است.» 


پشت جلد کتاب:

«خاطرات نادژدا ماندلشتام مطمئناً درخشان‌ترین شرحی است که ما از زندگی در شورویِ زیرِ پاکسازی‌های خونین دهۀ سی داریم...»
نیویورک تایمز


«کتابی مهم، جذاب و متأثرکننده... چشم‌اندازی لرزه‌آور از روسیه زیر مُهرِ ترور و ارعاب حکومتی...»
نیوزویک


«کسی که این کتاب را خوانده باشد نمی‌تواند نبوغ آن را انکار کند...»
 جرج اشتاینر، نیویورکر


«کتابی به غایت جدی و گیرا که حقایق تلخی را در بارۀ کشتار       دسته‌جمعی‌ای که زیر اسم پیشرفت و دیگر واژه‌های زیبایی از این دست انجام شد، باز می‌گوید... درسی بزرگ در جامعه‌شناسی و رفتارشناسیِ انسانی...»
ایساک باشویس سینگر


«نه صرفاً یک کتاب خاطرات که شرحی ارزشمند از زندگی فرهنگی روسیه و مجموعه‌ای به همان اندازه ارزشمند از تأملات یک شاهد تیزبین در بارۀ ذات و منشِ توتالیتاریسم... اثری کلاسیک در نوع خودش.»
ایروینگ هاو


«هیچ کتابی به اندازۀ این کتاب نتوانسته جهنم‌درّه‌ای را که روسیه در زیر حکومت استالین به آن مبدل شد شرح دهد. این کتاب در عین حال شرح درخشانی است در بارۀ اوسیپ ماندلشتام، بزرگ‌ترین شاعر روس قرن بیستم، که از زبان بیوۀ وفادارش بیان شده است.»
هریسون سالیسبوری

نوشتن دیدگاه

Please login or register to review

امید علیه امید

  • 1,800,000ریال


پیشنهاد کتاب

راسپوتین

راسپوتین

1,800,000ریال

استالین  / دو جلدی

استالین / دو جلدی

2,800,000ریال

بوخارین و انقلاب بالشویکی
انور خوجه

انور خوجه

1,200,000ریال

خودآموز دیکتاتورها
بایگانی ادبی پلیس مخفی