• داستانی مرموز

داستانی مرموز

داستانی مرموز -- گابریل گارسیا مارکز -- ترجمۀ بهمن فرزانه

تعداد  صفحه 75
نوبت چاپ دهم
قطع کتاب رقعی
نوع جلد شومیز

 گابريل گارسيا ماركز  اين رمان را در سال‌های جوانی و به شکل داستانی دنباله‌دار برای مطبوعات نوشته است. بعدها بخش عمده‌ای از مقالات و داستان‌های او، از جمله همین رمان، در کتابی با عنوان نوشته‌های کرانه‌ای منتشر شد. مارکز با بهره‌گیری از باورهای بومی، تخیل کم‌نظیر و شیوه‌های مختلف نوشتن، از داستانی مرموز رمانی جذاب و تأمل‌برانگیز پدید آورده است.
به نظر من این داستان یکی از بهترین نوشته‌های اوست.
 بهمن فرزانه

 


داستانی مرموز ، کتابی که حاوی مجموعه ای از نوشته های گابریل گارسیا مارکز ، نویسنده محبوب و مشهور اهل کلمبیا می باشد. این نوشته ها در زمانی که گارسیا مارکز هنوز نویسنده مشهوری نبود ، در ستونی در روزنامه اونیورسال در کلمبیا چاپ میشد.  قبل تر از آن ، مارکز ، به خاطر شورش (درگیریهای بوگوتازو) در کشورش و تعطیلی دانشگاه ، مجبور شد به شهری دیگر و پس از آن نیز مجددا به شهری دیگر کوچ کند و در آنجا بود که دست سرنوشت او را با روشنفکری اهل ادبیات ، آشنا کرد و این شد که او برای نوشتن در آن روزنامه محیا شد.

داستانی مرموز مجموعه مطالب نوشته شده در ستونی در روزنامه مذکور می باشد که روایت جالب و تخیلی از زندگی زنی ( مارکیز ) دارد که شوهرش(بوریس ) ، به هندوستان رفته است ! بوریس هر هفته چهارشنبه ها برای او هدایایی عجیب و غیر منتظره ارسال میکند. در این داستان اشیا به نحوی خاص جان دارند و با خانم مارکیز ارتباط برقرار میکنند. نویسنده به نحوی از شرایط زن شرح میدهد که گویی واقعا او و شوهرش و همه آن اشیا و آدمها واقعا زنده هستند. (سبک سوررئالیسم(

نوشتن دیدگاه

Please login or register to review

داستانی مرموز

  • نویسنده: مارکز
  • شابک: 9789643807887
  • آماده ارسال: ناموجود
  • 280,000ریال


پیشنهاد کتاب

چشم های سگ آبی رنگ
ژنرال در هزارتوی خود
نوشته های کرانه ای
برای سخنرانی نیامده ام
یادداشت های پنج ساله
درباره سینما

درباره سینما

250,000ریال

خزان خودکامه

خزان خودکامه

585,000ریال

گابریل گارسیا مارکز