• ماری استوارت

ماری استوارت

ماری استوارت -- فردریش فون شیلر -- ترجمۀ محمدعلی شیشه چی

تعداد  صفحه 224
نوبت چاپ چهارم
قطع کتاب رقعی
نوع جلد شومیز

 شیلر در چهارم ژوئن 1799 در نامه ای به گوته می نویسد : «من امروز چهارم ژوئن آغاز به نگارش این اثر هنری کرده ام و امیدوارم که در همین ماه قسمت اعظم پیش درآمد آن را پشت سر بگذارم».

پایان غم انگیز زندگی ماری استوارت ملکه اسکاتلند سال های متمادی تئاتر و ادبیات اروپا را به خود مشغول داشته است . از دو چهره ارائه شده از ماریای تاریخی ، یکی فریبنده و پرشور که تا مرز همسر کشی به پیش می رود و دیگری مقاوم و استوار در مبارزه برای دستیابی به اهداف سیاسی و حقوق متداول ، این چهره دوم اوست که توجه افکار عمومی و نمایشنامه نویسان را به خود جلب کرده است .


فردریش فون شیلر (1805 - 1759)  که شاگرد امانوئل کانت فیلسوف آلمانی بود و در مکتب او آموزش دیده است با اعتقاد به ایدۀ جهان شمول تاریخ نگری کانت در یک سخنرانی در دانشگاه ینا ، که در آنجا کرسی استادی تاریخ را داشت ، دربارۀ تاریخ می گوید :«جهان به عنوان یک موضوع تاریخی در اصل چیزی نیست به جز مبارزۀ بین قدرت های طبیعی بر علیه یکدیگر و بر علیه آزادی انسان» . او با این ایدۀ در آثار خودش به جستجوی حوادث و وقایع تاریخی در سراسر اروپا می رود و انسان هایی را نشان می دهد که در مبارزۀ میان قدرت ها به دام افتاده اند و درمانده و ناتوان به نابودی کشانده می شوند

نوشتن دیدگاه

Please login or register to review

ماری استوارت

  • 720,000ریال


پیشنهاد کتاب

تیمون آتنی

تیمون آتنی

680,000ریال

رومئو و ژولیت

رومئو و ژولیت

825,000ریال

اتللو

اتللو

580,000ریال

آنتیگون

آنتیگون

85,000ریال

حکایت زمستانی

حکایت زمستانی

820,000ریال

هیاهوی بسیار برای هیچ
طوفان

طوفان

650,000ریال