تماشای خورشید - گزیده مقالات شمس

نویسنده: حجت الله ایوبی
شابک: 9789643809249
وضعیت موجودی
ناموجود
قیمت: 85,000ریال100,000ریال
ناموجود
star  

پیشنهاد کتاب

درباره کتاب

تماشای خورشید -گزیده مقالات شمس

حکایت شوریدگی جان و جهان مولانا بعد از آشنایی با شمس تبریزی حکایتی ست آشنا و سرشار از جستجو و عشقی معنوی؛ چنان که مولانا می فرماید: «تا با تو آشنا شده ام این کتابها در نظرم بی‎ ذوق شده است.» که این حکایت روشنی بازگو کننده آن است که آشنایی با آراء و اندیشه‎های شمس تبریزی تا چه سان شیفتگی و شوریدگی حضرت مولانا را به دنبال داشته است.

کتاب حاضر که به رسم ادب به استاد محمد علی موحد پیشکش شده و به مقدمه‎ای کوتاه اما خواندنی به قلم استاد موحد مزین شده به کوشش حجت الله ایوبی گردآوری شده است.

آنچه در شناسنامه کتاب به عنوان گزیده‎ای از مقالات شمس تبریزی مراد شده در واقع متونی‎ست کوتاه و چند خطی‎ست که گاه حتی از یکی دو جمله فراتر نمی‎رود، به این ترتیب درواقع کتاب در برگیرنده گزین گونه‎هایی حکیمانه از شمس تبریزی است که با رویکردی توام با ایجاز دستچین و در کتاب نقل شده اند و دربرگیرنده‎ی حوزه های مختلفی از اخلاق، عرفان، عشق و...است.

با این وصف شاید متن کتاب اندک به نظر آید اما هر یک از این گفته‎ها تلنگری است برای اندیشه کردن و غور در مفاهیمی عمیق و وزین.

از این منظر تماشای خورشید به اثری بدل شده است که خوانش آن را از هر صفحه کتاب می توان آغاز کرد و پرونده آن با یک بار خواندن بسته نمی شود و مخاطب می تواند از آن به عنوان کتابی دم دست و همدمی که راحت می‎تواند همراهش شود استفاده کند. انتخاب قطع جیبی و البته چاپ نفیس و جلد گالینگور آن نیز از هر جهت برای این منظور مناسب و مفید به نظر می رسد.

منبع : سایت الف http://alef.ir/vdcayinu649nua1.k5k4.html?226841

دیدگاه (0)

نوشتن دیدگاهتذکر: کد HTML ترجمه نمی شود!

بد            خوب