اعجوبه قرن

نویسنده: دومینیک بونا
شابک: 9789647230414
وضعیت موجودی
موجود
قیمت: 361,250ریال425,000ریال
خرید کتاب
star  

پیشنهاد کتاب

درباره کتاب

اعجوبه قرن - شرح حال رومن گاری

اعجوبه قرن - شرح حال رومن گاری -- دومینیک بونا -- مترجم منوچهر عدنانیاین اثر نخستین شرح حال مفصل رومن گاری است. او تجلی هزاران چهرة شخصیتی  پر رمز و راز است که صحنه‌گردان یکی از جالب‌ترین بازی‌ها و شوخی‌های ادبی همة اعصار و قرون محسوب می‌شود: امیل آژار.
کودکی یهودی و فقیر، متولد 1914 در مسکو؛ نوجوانی بلند‌پرواز که خود را به کسل و مالرو می‌شناساند؛ سرباز دوگل و خلبان نیروی فرانسة آزاد؛ دیپـلماتی که قبـل از دستیابـی به ایالات متحد آمریکا، سـراسـر اروپـا را درمی‌نوردد؛ سرکنسول فرانسه در لس‌آنجلس؛ همسر جین سیبرگ هنرپیشة نامدار سینما و بالاخره نویسنده‌ای که دو بار به دریافت جایزة ادبی گنکور مفتخر می‌شود و با این تفاصیل، دچار وسوسة شوق و تلاش فزاینده‌ای برای گذر به فراسوی خویش است.
دومینیک بونـا در پایان یک تحقیق و مطالعة چهار سـاله از خلال این تصاویر پی‌درپی و متعارضِ چهرة انسانی، به جستجوی حقیقتِ وجودی رومـن گاری پرداخته است، نویسـنده‌ای که مجمـوعه‌آثار روایـی، قـوی و آشفته‌اش در خور آن است که در شمار پدیده‌های جاودانی قرن قرار گیرد.
از دومینیک بونا، نویسنده و روزنامه‌نگار علاوه بر این کتاب، آثاری در بارة نویسندگان و هنرمندانی نظیر استفان تسوایگ، سالوادور دالی و پل الوار منتشر شده است.
دیدگاه (0)

نوشتن دیدگاهتذکر: کد HTML ترجمه نمی شود!

بد            خوب