• جستارهایی درباره فروید

جستارهایی درباره فروید

جستارهایی درباره فروید -- ویراستار جروم نوی -- ترجمه سارا اسکندری

تعداد صفحه
نوبت چاپ سوم
قطع کتاب
نوع جلد

در میان متفکران و تاریخ نگاران ، هستند کسانی که سده بیستم را قرن فروید می نامند و برخی از اصلی ترین آثار فروید در سال های آغازین این قرن منتشر شدند و به سرعت خصلت انقلابی ایده های او را آشکار کردند . فوکو ، فروید را در کنار نیچه و مارکس ، تاثیر گذارترین متفکران جهان مدرن می دانست و برخی دیگر سپهر اندیشه را به پیش و پس از او تقسیم کرده اند . نگاهی به سیاهه نام هایی که له یا علیه او دست به قلم برده اند ، موید جایگاه والایی است که او در عرصه علوم انسانی اشغال کرده است و از دلمشغولی اندیشمندان جهان معاصر به فروید و مسئله فروید حکایت دارد.

حتی سرسخت ترین مکاتب روان شناسی غیر فرویدی نیز بسیاری از مبانی و یافته های بنیادین فروید را پذیرفته اند . به ندرت می توان روان شناسی را یافت که کلیت ناهشیار یا تاثیر نیرومند رویدادهای آسیب زای دوره کودکی بر شکل گیری شخصیت افراد را انکار کند.

مقالات گرد آمده در این کتاب می کوشند از سویی به بازگویی و تبیین اصلی ترین مباحث بعضا مغفول مانده یا دچار کژفهمی شده فروید بپردازند و از سوی دیگر ، با ارائه این تبیینات ، با پاره ی کلیشه های نادرست درباره فروید و دیدگاه فرویدی بستیزند . این مقالات با نگاهی دقیق و با تمرکز بر مسائل جهان معاصر ، اعتبار و کاربرد پذیری بسیاری از خطوط نظری فرویدی را در جهان امروز نشان می دهند و فضایی جدلی را برای گفتگو و تبادل نظر درباره فروید و روانکاوی فرویدی مهیا می کنند

نوشتن دیدگاه

Please login or register to review

جستارهایی درباره فروید

  • نویسنده: جروم نوی
  • شابک: 9786004053013
  • آماده ارسال: آماده ارسال
  • 2,800,000ریال
  • 2,380,000ریال


پیشنهاد کتاب

هگل یا اسپینوزا

هگل یا اسپینوزا

1,020,000ریال 1,200,000ریال