خرید کتاب خرید کتاب خرید کتاب خرید کتاب خرید کتاب

پژوهش و نقد ادبی

مرتب سازی بر اساس:
نمایش:
نمایش: لیست Grid
 • آدونیس خوانی در تهران
  آدونیس خوانی در تهران   «علی‌احمد سعید» (آدونیس) شاعر و محقق، آفرینشگر و ناقدی فرامنطقه‌ای به شمار می‌رود، چرا که فعّالیت ادبی و فرهنگی‌اش، هیچ‌گاه به کشورزادگاهش سوریه محدود نبوده است. او با انتشار آثارش به عنوان مدرن‌ترین شاعر معاصر عرب شناخته شد. او علاوه بر شعر، صاحب نظری آگاه، و ناقد..
  90,000ریال 120,000ریال
 • آمدیم خانه نبودید
  آمدیم خانه نبودید   در این کتاب نویسنده سراغ خانه های مشاهیری چون بدیع الزمان فروزانفر، عبدالحسین زرین کوب، سعید نفیسی، محمد معین، صادق هدایت، سیمین دانشور، نیما یوشیج، احمد شاملو، اخوان ثالث، فوغ فرخزاد، هوشنگ ابتهاج، ملک الشعرا بهار، حسین منزوی، سهراب سپهری، محمد مصدق ، مهرداد اوستا و....
  255,000ریال 340,000ریال
 • از جبران تا سهراب
  از جبران تا سهراب   پيش از همه گفته ها و ناگفته ها، واقع اين است كه: جبران خليل جبران و سهراب سپهري از يك نژادند. آنها با اينكه دور از همند، ولي به هم نزديكند، ديرند و دور، ولي نزديكند و همين جا! از دو اقليمند، همه مي دانند، ولي مبدا و مقصدي واحد دارند و از دو قبيله بر يك قبيله مي ش..
  30,000ریال 40,000ریال
 • از روزگار رفته-چهره به چهره با ابراهیم گلستان
  از روزگار رفته-چهره به چهره با ابراهیم گلستان ابراهیم گلستان​ -- سعید پور عظیمی ابراهیم گلستان - من تو خانه‌ام ننشسته بودم. من تو استودیو نشسته بودم داشتم یک فیلمی را صدابرداري‌اش را تمام می‌کردم. باید نوار صدا که رویش ضبط می‌کردیم پاك بشود از صداي قبلی. دستگاه ما خراب شد، آن روز و ص..
  176,250ریال 235,000ریال
 • بر گستره شعر امروز
  کتاب مجموعه مقاله‌هایی درباره شناخت شاعران شاخص معاصر است. ..
  112,500ریال 150,000ریال
 • بیگانگی در آثار کافکا - تأثیر آن بر ادبیات مدرن فارسی
  بیگانگی در آثار کافکا   انقلاب 1848 كه آلمان را تكان داد، به عنوان پيروزي ماترياليسم بر ايده آليسم نشانگر مي شود، زيرا با اين انقلاب سنتز هگلي درهم شكسته مي شود. عصر نوين با رويكرد به علوم طبيعي، فناوري و جامعه شناسي شكل مي گيرد. به ياري نقش مسلط علوم طبيعي مي بايست خرد ابزاري، به اربا..
  24,000ریال 32,000ریال
 • تاریخ طنز ادبی ایران
  تاریخ طنز ادبی ایران  - جواد مجابی «تاریخ طنز ادبی ایران» کتابی است که سال‌هاست جسته‌گریخته و این‌ورآن‌ور نامش را از زبان جواد مجابی شنیده‌ایم. کتابی، حاصل دغدغه دیرین مجابی و کلنجار سالیانش با مقوله طنز که رکن اصلی برسازنده عمده آثار جواد مجابی است و از اصلی‌ترین مولفه‌های سبک او به ویژه..
  660,000ریال 880,000ریال
 • توتم و تابو در شاهنامه
  توتم و تابو در شاهنامه -- با نگاهی به یادگار زریران و کارنامه اردشیر بابکان - فاطمه توسل پناهی ..
  285,000ریال 380,000ریال
 • در حیاط خلوت نویسندگان
  در حیاط خلوت نویسندگان   -- چاپ دوم -- راینر اشمیتس  -- مترجم  مهشید میرمعزی   در بخش ‌های کتاب اطلاعاتی درباره ادیبان ایرانی هم دیده می‌شود؛ مثلا در یکی از بخش ‌های کتاب ماجرای خودکشی صادق هدایت با گاز آمده است. یکی دیگر از بخش ‌های جالب کتاب درباره آثاری اس..
  240,000ریال 320,000ریال