خرید کتاب خرید کتاب خرید کتاب خرید کتاب خرید کتاب

متون کهن فارسی

مرتب سازی بر اساس:
نمایش:
نمایش: لیست Grid
 • تماشای خورشید - گزیده مقالات شمس
  تماشای خورشید -گزیده مقالات شمس حکایت شوریدگی جان و جهان مولانا بعد از آشنایی با شمس تبریزی حکایتی ست آشنا و سرشار از جستجو و عشقی معنوی؛ چنان که مولانا می فرماید: «تا با تو آشنا شده ام این کتابها در نظرم بی‎ ذوق شده است.» که این حکایت روشنی بازگو کننده آن است که آشنایی با آراء و اندیشه‎های شمس ت..
  100,000ریال
 • جاودانه عبید زاکانی
  جاودانه عبید زاکانی -- چاپ دوم --   عبید زاکانی ،از مشهورترین شاعران و نویسندگان زبان فارسی است که متأسفانه از احوال و زندگانی وی اطلاع کافی در دست نیست . کمتر شاعری مانند عبید را می توان یافت که مورد بی مهری تذکره نویسان ومورخان قرار گرفته باشد تا جایی که تنها در« تذکره الشعرا» دولت شاه..
  150,000ریال
 • دیوان حضرت باباناوس
  دیوان حضرت باباناوس -- سید فضل الله دکه ای   باباناوس می­فرماید: من با دانایانی که نعمت و ذات مرا قدر می­نهند بحث و گفت و گو دارم، من سواری هستم که گفتارم راست است. سروران من، رشته عالم از تار و پود محبت عشق بافته شده و بدون قدرت جذبه ممکن نیست زیرا آنوقت کائنات از هم می­پاشید و ج..
  30,000ریال
 • دیوان ناصرخسرو
  دیوان ناصر خسرو   ناصر خسرو در ذیقعده‌ی سال ۳۹۴ هجری در پنجمین سال سلطنت یمین الدوله محمود غزنوی در شهر کوچک قبادیان از توابع بلخ (واقع در تاجیکستان کنونی) در خاندان محتشمی صاحب عنوان و ضیاع و عقار بزاد و به احتمالی در سال ۴۸۱ در سن ۸۷ سالگی در دژ یمگان از توابع بدخشان درگذشت. ..
  220,000ریال
 • دیوان وحشی بافقی
  دیوان وحشی بافقی -- چاپ دوم    مولانا شمس‌الدین یا کمال‌الدین محمد وحشی‌بافقی یکی از شاعران نام‌دارایران است که در سال ۹۳۹ هجری قمری در شهر بافق چشم به جهان گشود. دوران زندگی او با پادشاهی شاه تهماسب صفوی و شاه اسماعیل دوم و شاه محمد خدابنده هم‌زمان بود. کلیات وحشی متجاوز از نه هز..
  250,000ریال
 • دیوان پروین اعتصامی
  دیوان پروین اعتصامی   -- چاپ دهم مست وهشیار   محتسب، مستی به ره دید و گریبانش گرفت مست گفت: ای دوست، این پیراهن است، افسار نیست   گفت: مستی، زان سبب افتان و خیزان می روی گفت: جرم راه رفتن نیست، ره هموار نیست   گفت: می باید تو را تا خانه قاضی بر..
  220,000ریال
 • سوانح - احمد غزالی
  سوانح - احمد غزالی - قاسم کشکولی   این حروف مشتمل است بر فصولی چند که به معانی عشق تعلق دارد. اگرچه حدیث عشق در حروف و کلمه نگنجد. زیرا که آن معانی ابکار است و دست حروف به دامن خدر آن ابکار نرسد. اگرچه ما را کار آن است که ابکار معانی را به ذکور حروف دهیم در خلوات کلام. پس اگر در جمله ا..
  100,000ریال
 • مثنوی معنوی
  مثنوی معنوی   - چاپ هفتم -- رینولد نیکلسن -- با مقدمه بدیع الزمان فروزانفر   مثنوی، مشهور به مثنوی معنوی، نام کتاب شعری از مولانا جلال‌الدین محمد بلخی شاعر و صوفی ایران است. این کتاب از ۲۶٬۰۰۰ بیت و ۶ دفتر تشکیل شده و یکی از برترین..
  450,000ریال
 • مناجات و گفتار پیر هرات
  مناجات و گفتار پیر هرات - چاپ سوم -- خواجه عبدالله انصاری   خواجه عبدالله انصاری (481-396 هـ . ق) از ادبا، علما و عرفای برجسته قرن پنجم است. در نظم و نثر قریح سرشار و استعداد ذاتی دارد. نظم او شیرین و نثرش دلنشین و آهنگین است. گفته شده كه دیوان شعر عربی او حاوی شش هزار بیت شعر است و ..
  185,000ریال