خرید کتاب خرید کتاب خرید کتاب خرید کتاب خرید کتاب

درباره ثالث

انتشارات ثالث

 
مدیر مسئول: محمد علی جعفریه
مدیر فروشگاه و گالری:سینا جعفریه
مدیر روابط عمومی:امید پویش

انتشارات ثالث فعالیت رسمی خود را از سال 1375 شمسی آغاز کرده است. این انتشارات تاکنون بیش از 1900 عنوان کتاب عمدتا در حوزه های علوم انسانی (ادبیات، دین، تاریخ، فلسفه، علوم اجتماعی، روان شناسی و هنر) منتشر کرده است. بسیاری از این کتاب ها با استقبال اهالی فرهنگ روبرو شده و به چاپ های متعدد رسیده است. تحریریه نشر ثالث با بهره از همکاران با تجربه شامل ویراستاران و حروفچینان حرفه ای یکی از ناشران برتر کشور ایران است . یکی از اموری که ثالث به طور جدی به آن توجه دارد حضور در مجامع و نمایشگاه های بین المللی کتاب و مذاکره و کسب تجربه در حوزه نشر است. برای این منظور تاکنون در بسیاری از نمایشگاه  های جهانی کتاب نظیر نمایشگاه فرانکفورت، سوئد، ژاپن، کانادا و چین حضور داشته است. این انتشارات به قصد ارائه چهره ای مدرن و فرهنگی از ایران و رعایت ضوابط جهانی نشر، تاکنون به طور داوطلبانه بسیاری از کتاب های ترجمه خود را با خرید کپی رایت از ناشران دیگر کشور ها منتشر کرده است.
 
نشر ثالث از سال 1383 فروشگاه خود را با هدف ایجاد رابطه مستقیم با مخاطب و راه اندازی کتابفروشی مدرن به سبک اروپایی در خیابان کریم خان افتتاح کرد
کتابفروشی ثالث فضایی در حدود 800 متر مربع دارد که از سه طبقه تشکیل شده است و در آینده ای نزدیک دو طبقه دیگر به آن اضافه می شود.
طبقه اول کتاب، لوازم التحریر و بخش کودک را در خود جای داده است و شامل طیف وسیعی از کتاب های ایرانی و خارجی و نوشت افزار می شود.
طبقه دوم موسیقی، صنایع دستی و کافه کتاب را شامل می شود.
طبقه سوم گالری هنری ثالث و سالن اجتماعات این نشر است. مراسم رونمایی کتاب، نقد کتاب و نشست های ادبی در سالن اجتماعات برگزار می شود.
نشر ثالث نه فقط نشر و فروشگاه کتاب که مرکزی فرهنگی است و می کوشد به سهم خود در رشد فرهنگ جامعه نقش آفرین باشد.

متن کامل «کلیات سعدی»، رمان «گاماسیاب ماهی ندارد» نوشته حامد اسماعیلیون، مجموعه داستان «آدم ها» نوشته احمد غلامی، کامو :آرمان سادگی نوشته ایریش رادیش با ترجمه مهشید میرمعزی ، هولوکاست نوشته الکساندر بروکل ، ترجمه مهدی تدینی ، «تاریخ طنز ادبی» نوشته جواد مجابی ، «مبانی ویرایش و مقدمه زبان داستان» نوشته محمد حسینی و مجموعه زندگی و شعر شاعران معاصر ایران ، مجموعه تاریخ شفاهی ادبیات معاصر ایران و مجموعه رهبران سرخ از جمله آثار نشر ثالث است.